Ankaserzemin Sayfa Görsel

Kapalı Spor Salonları Zemini

Kapalı Spor Salonları Zemini
Kapalı Spor Salonları Zemini

POLİÜRETAN ZEMİN KAPLAMA

1.UYGULAMA DETAYLARI

 1.1.Yüksek kaliteli ve dayanıklı spor zemin kaplaması olup, kapalı salonlarında ve okulların jimnastik salonlarında kullanılır. 

1.2.Malzeme sandwich sistem yapıya sahip olup,özel üretim prefabrika lastik şok pad,gözenek ve ekyeri doldurucu PU macun,eksik poliüretan self-levelling katı.Ortalama 2mm.kalınlığında iki aşamada uygulanır ve üzerine dayanıklı mat poliüretan renk uygulanır. Oyun sahası PU çizgi boyaları ile boyayarakuygulama bitirilir. 

1.3.Altyapının (beton) kaplama uygulaması yapılmadan önce altyapı şartları nasıl olmalıdır şartlarını yerine getirmek zorundadır. 

1.4.Değişik özellikteki ürünlerin özellikleri nedeni ile uygulama özel eğitimli personel tarafından uygulanmalıdır. 


2.SİSTEMİN OLUŞTURULMASI 

2.1. PU yapıştırıcı ile lastik rulonun yapıştırılması; Tüketimi  750 gr/m² dişli mala ile uygulanır. Yapıştırıcı betona yayılır. 

2.2. SBR Kauçuk rulonun yapıştırıcı üzerine yapıştırılması:  6 veya 8 mm SBR Kauçuk rulolar yapıştırıcı henüz ıslak iken duvar kenarlarından 2.5 cm açık kalacak şekilde, ancak SBR Kauçuk rulolar arasında boşluk kalmayacak şekilde yerleştirilir. SBR Kauçuk ruloların iyice yapışması sağlanır. 

2.3. Dolgu Macunu, Tüketim:+- 750 gr / m2 SBR Kauçuk rulolar arasındaki ek yerleri iki kez macunlanır, genel macunlama öncesi ek yerleri, sonra tümü macunlanarak ek yeri ve gözenekler kapatılır. Macunu reaksiyonunu tamanlayıp bir sonraki PU uygulamasına geçilmeden önce 10º C da 24 saat.30º C da 16 saat beklemeye ihtiyaç vardır. Uygulama düz mala ile yapılır. 

2.4 Birinci kat self –levelling; Tüketim:+- 750 gr / m² uygulama düz mala ile yapılır. 

2.5. İkinci kat self-levelling; Tüketim:+- 750 gr/m² ikinci kat uygulamsı 96 saat içinde yapılmalıdır. Aksi taktirde yüzeyi zımparalamak gerekmektedir. İki kademe self-levelling uygulamasında toplam 1.500 gr /m² tüketilir. Bir sonraki uygulamaya geçmeden önce bekleme süresi  10ºC da 24 saat, 30ºC da 16 saattir. Uygulama swedish knife ayarlı mala ile yapılır. 

2.6. Mat renk poliüretan katı. Tüketim150 +- 5 gr / m² renk katı atılmadan önce varsa gerekli düzeltme ve tamiratlar yapılır, eğer uygulama 96 saat sonra yapılırsa 25ºC dan az veya 72 saat sonra 25ºc dan yüksek sıcaklıklarda . O zaman grain size 100 olan zımpara ile yüzey zımparalamalıdır. Uygulama iki adet 25 cm lik rulolar ile yapılır. 

2.7. Oyun çizgileri,Tüketim: 10 gr i m / tül 5 cm çizgi için uygulama için yapışması çok iyi maskelerne bantları kullanılır.


3. GENEL NOTLAR 

3.1.Çalışma alanında malzeme sıcaklığı ve ortam 10ºC-30ºC arasında olmalıdır 

3.2.Beton sıcaklığı minimum 3ºC ve yoğuşma noktası üzerinde olmalıdır. 

3.3.Havanın nemi maksimum %15-20 3.4. salon tüm kullanıma açılmadan önce 10ºC da 72 saat veya 30ºC da 48 saat reaksiyonu tamamlaması için kullanılmamalıdır.